Site Üye Giriş

Tiyatro Sır
   Tiyatro Sır İnegölde ilk özel tiyatro topluluğudur 2003 yılında kurulan Tiyatro Sır genç ve yetenekli oyuncular ile inegöl halkına tiyatroyu sevdirmiştir. sanat severlerin tiyatroya olan ilgisini arttırmayı başaran Tiyatro Sır yeni çalışmalarıyla sanat severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor
 

   İnegöl'ün ilk ve tek özel tiyatrosu Tiyatro Sır gelecek planları arasında daha geniş ve rahat bir çalışma ortamı sağlamak. Profesyonelleşme yolunda gereken adımların atılmasını sağlamak, pratik ve teorik eğitimlerin özel hocalarla verilmesini sağlamak, sahne alan oyunların bir sefer değil sürekli sahnelenmesini sağlamak, şehir tiyatroları veya bölge tiyatrosunun kurulmasında yardımcı olmak ve en önemlisi halkımızın eleştirebilen, tiyatroya değer veren bir izleyici olmasını sağlamaktır.

   İnegöl gençliğini kahve köşelerinden çıkarıp, okuyan, izleyen, tartışan bir gençlik yapama çabası. Tiyatro bu anlamda önemli bir yere sahiptir. Sosyalleşen gençlik kendini eğitecektir.

   İçerisinde tiyatro, resim ve müzik dallarını barındıran ve bu alanlarda eğitim veren bir kültür merkezi oluşturmak. Çünkü insanlarımız bu ihtiyaçlarını karşılamak için büyük şehirlerden yararlanmaktadırlar. Eğer İnegöl de böyle bir merkez oluştuğu takdirde insanlarımız eğitimlerini İnegöl de alabilecektir.

   Bu hedefler şu an için çok zor, ama yavaş ve emin adımlarla bu amaçlara ulaşılacaktır. Ulaşılması da gereklidir. Yapılması gereken çok basittir. Çalışmak, İnegöl için çalışmak. Şu an biz bunu yapıyoruz. Zor koşullar altında çalışıyor ve bir şeyler üretiyoruz., ürettikçe de gelişiyoruz. Sistemli çalışmamız meyvelerini vermeye başlamıştır. İnsanlarımız yabancı oldukları tiyatroyu benimsemeye başlamışlardır.

   Yapımı tamamlanmış olan anfi tiyatro ücretsiz olarak halkımıza oyun sergilememiz açısından önemli bir adımdır. Bu hizmeti için belediyemize teşekkür ederiz. Umarım bu hizmetlerin devamı gelecektir.
 

  
   OYNANAN OYUNLAR

  
  

   Silahım ve ben. Trajedi türündeki oyunumuz beş seans sahne almıştır. Bir polisin hayatını anlatan oyunumuz bir saatlik seyir süresine sahiptir.

  
  Bir tuhaf gösteri. Komedi türündeki oyunumuz iki seans sahne almıştır. Beş bölümden oluşan ve iki perde olan oyunumuz iki saatlik seyir süresine sahiptir.

  
   Erteleme oyunu. Dram türünde olan oyunumuz iki seans sahne almıştır. Dört bölümden oluşan ve iki perde olan oyunumuz iki saatlik seyir süresine sahiptir.

  
  Bu İşin Kitabını Yazdım. Komedi türünde olan oyunumuz. İki seans sahne almıştır. İki perdeden oluşan oyunumuz iki saatlik seyir süresine sahiptir.

  
  Bir tuhaf gösteri 29 haziran 2004 tarihinde sahnelenmiştir

  

   Tavtati kütüpati. 13 temmuz 2004 tarihinde sahnelenmiştir.
 

   Tavtati Kütüpati. Tekrar 2005
  

   Aşk Olsun 2005


   Otel 2005
  

   Aşk Olsun Tekrar 2005 Kültür Sanat Festivali
 

  
  

   www.tiyatrosir.com   
   in_the_dark1985@hotmail.com

  
  
 BURSA İlindeki Diğer Tiyatro Toplulukları    
    Tiyatro Toplulukları

    Anasayfa
    Haberler
    Kültür Sanat
    Sinema - Tv
    Kitap - Dergi
    Müzik - Konser
    Tiyatro
    Tiyatro Tarihi
    Tiyatro Oyunları
    Çocuk Oyunları
    Lirik Tiyatro
    Köşe Yazıları
    Röportajlar
    Tiyatro Toplulukları
    Sahneler - Salonlar
    Ajanslar - Firmalar
    Linkler
    Site Haritası
    İletişim
    Forum
    Üye Ol

   Kitap - Sahne Bilgisi
 Özdemir NUTKU - Sahne Bilgisi İçin

   Anket
En Beğendiğiniz Sinema Türü ?

  Korku
  Komedi
  Aksiyon
  Politik
  Dram
  Fantastik
  Bilim Kurgu
  RomantikAnasayfa
| Bize Katılın | Şifremi Unuttum | Linkler | Site Haritası | İletişim
Işık Bandı | Yat Transfer | Domates Tohumu