Site Üye Giriş

Trabzon ve İzmir Devlet tiyatroları Ankara’da

Devlet Tiyatroları’nın belirlenen Ocak 2011 programına göre Trabzon DT’nin sahnelediği “İSTİBDAT KUMPANYASI” 18 – 23 Ocak; İzmir DT’nin sahnelediği “HENRY VE ALICE’İN GİZLİ YAŞAMI” 25 – 29 Ocak tarihleri arasında Ankaralı sanatseverlerle buluşacak.

18 – 23 Ocak tarihleri arasında Küçük Tiyatro’da sahnelenecek olan “İstibdat Kumpanyası”nı Uğur Saatçi yazdı, Barış Erdenk yönetti. Dekoru Aytuğ Dereli, kostümleri Medine Yavuz, ışığı Nihat Bahar, müzikleri Engin Bayrak, dansları Sibel Erdenk tarafından hazırlanan oyunda; M.Fatih Dokgöz, Fatih Topçuoğlu, Zeynep Ekin Öner, Ufuk Şener, M.Ceyhun Gen, Şevki Çepa, Erşan Utku Ölmez, Duygu Dokgöz, Yavuz Topçuoğlu, Ömer Okatan, Nihat Bıyık rol alırken müzisyenler ise: Tunay Uzuner, E.Serdar Kurutçu, O.Onur Sarı, Aleyna Macit, Uğur Öksüz, Barış Turan, Olgun Can Üçüncü. 1876 Yılında Şeref Paşa tarafından Fransa’dan getirtilen tiyatro sanatçısı Samuel Andre’nin yaşadıklarını anlatan oyunda, Andre’nin kendisi ile ilgilenenlerin kabalıklarının ve acemiliklerinin yanı sıra devletin baskıcı mekanizmasıyla mücadelesi, batılı olma heveslisi tiyatrodan bihaber bir grup insanın yaşadığı çelişkiler, muzip bir dille yansıtılıyor.

25 – 29 Ocak tarihleri arasında İrfan Şahinbaş Atölye Sahnesi’nde temsil edilecek olan “Henry ve Alice’nin Gizli Yaşamı” adlı oyunu, David Tristrram’dan Sinan Gürtunca dilimize çevirdi. Yönetmeni Sinan Pekinton. Dekor – kostümleri Savaş Çevirel’e, ışığı Zeynel Işık’a ait. Evliliklerinin monotonluğundan sıkılmış, iletişimi kopuk karı-koca ilişkisini kurtarmak için fantezi dünyasına sığınan ve bu durumu eğlenceli bir şekilde yansıtan bu romantik komedide: Özlem Başkaya, Tamer Yılmaz rol alıyor.


Paylaş


  Tarih : 10.01.2011 - 13:18Yorumlar   
Haberler Kategorsindeki Diğer Haberler   


 
    Haberler

    Anasayfa
    Haberler
    Kültür Sanat
    Sinema - Tv
    Kitap - Dergi
    Müzik - Konser
    Tiyatro
    Tiyatro Tarihi
    Tiyatro Oyunları
    Çocuk Oyunları
    Lirik Tiyatro
    Köşe Yazıları
    Röportajlar
    Tiyatro Toplulukları
    Sahneler - Salonlar
    Ajanslar - Firmalar
    Linkler
    Site Haritası
    İletişim
    Forum
    Üye Ol

   Kitap - Sahne Bilgisi
 Özdemir NUTKU - Sahne Bilgisi İçin

   Anket
En Beğendiğiniz Sinema Türü ?

  Korku
  Komedi
  Aksiyon
  Politik
  Dram
  Fantastik
  Bilim Kurgu
  RomantikAnasayfa
| Bize Katılın | Şifremi Unuttum | Linkler | Site Haritası | İletişim
Işık Bandı | Yat Transfer | Domates Tohumu